The Code
  Freedom
 
Votoni per kete kenge:   Votimi per kete kengtar eshte mbyllur.
 
 
Teksti i kenges Autoret dhe historiku Galeria e artistit  
Po te them se dua shum te dominoj
Ne ket lidhje qe me ty po e filloj
Mos e mer perkulje po princip
Ne ket rast dije se jam e pa cip

Sapo zgjohem dua nje mengjes te mire
Mos me fol vec kafe te embel me servir
Pastaj dal un ne qytet me shoqeri
Ti ri ne shtepi

Freedom ne lidhjen ton dua tjet absolute
Freedom nese t'pelqen nese t'pelqen
(Dua t'dominoj)

Ne lokale lukse dua t'frekuentoj
Mos prit ne shtepi te pastroj
Dua kushte si nje mbreteresh
Nese zemer ti do te me kesh

Sapo zgjohem dua nje mengjes te mire
Mos me fol vec kafe te embel me servir
Pastaj dal un ne qytet me shoqeri
Ti ri ne shtepi

Freeedom ne lidhjen ton dua tjet absolute
Freedom nese t'pelqen nese t'pelqen

Ne kte lidhje dua t'dominoj
Ndryshe smndem te te dashuroj

Freedom ne lidhjen ton dua t'jet absolute
Freedom nese t'pelqen nese t'pelqen
(Dua t'dominoj)
 
           
Na ndiq ne rrjetet sociale:
           
Extra
 
 
Lajme nga Artistet
2013-11-17
Mariza Ikonomi
Mariza pergatit albumin e saj te ri dhe synon treg edhe jashte Shqiperise. 
 
2013-11-17
Dren Abazi
Dren Abazi po punon aktualisht per muziken e nje filmi me metrazh te gjate, bashkepunim shqiptaro-francez. 
 
2013-11-17
Endri & Stefi
Vellezerit korcare do te vazhdojne te mbajne zgjuar Tiranen me muzike live. 
 
2013-11-17
The Code
Te rinjte e grupit “The Code” ndjekin gjurmet e prinderve. Fjolla, Samiri dhe Edoni i kane prinderit ne grupin “Elita 5”. 
 
2013-11-17
Sardi
Sardi, nga konkurrent eshte sot pjese e stafit te “X Factor”. Projekte per koncerte ne Kosove dhe Maqedoni. 
 
2013-11-12
Era Rusi dhe GBMC
GBMC, pas duetit me Erën, një këngë me Stine. Ndërkohë, Era Rusi nuk heq dorë nga muzika live ne kryeqytet. 
 
2013-11-12
Mark Marku
Mark Marku, nga finalja e talent show-t kroat, në skenën e festivalit “Kënga Magjike”.  
 
2013-11-12
Xhoi
Xhoi, pas Këngës Magjike do të nisë përgatitjet për një produksion dhe videoklip të ri. 
 
2013-11-12
Albana Bilalli
Albana Bilalli, mësuesja e muzikës përgatitet për një këngë të re.  
 
2013-11-12
Natyral
Natyral, i vetmi grup vajzash në mbarë shqiptarinë. 
 
2013-11-12
Rozana Radi
Rozana Radi, nga muzika sërish ne teatër. Përgatitet për një rol të ri.  
 
2013-11-03
Eltina, Arditi dhe Tiri
Eltina, Arditi dhe Tiri, bashkëpunëtore që jane njohur gjate nje turi artistik.  
 
2013-11-03
Petro
Petro synon afirmimin jo vetëm si këngëtar, por edhe si autor tekstesh.  
 
2013-11-03
Alvin Koçibelli
Alvin, studenti i drejtesise i pasionuar pas muzikes dhe instrumentave. 
 
2013-11-03
Besa
Besa përgatitet për të nxjerrë në treg albumin e ri. 
 
2013-11-03
Jehona Sopi
Jehona Sopi, largohet për të parë nga Aria 14 muajshe, për të qenë tek “Kënga Magjike”. 
 
2013-10-27
Semi Jaupaj
Pas shkëputjes me “Grifshat”, Semi është duke punuar për albumin e saj.  
 
2013-10-27
Gjergj Kaçinari
Hard rock & Heavy metal, rrymat e preferuara të Gjergj Kaçinarit. 
 
2013-10-27
Grupi Lynx
“Sa pak mjafton” është ky titulli i albumit që grupi “Lynx” ka nxjerrë në treg vetëm pak ditë më parë.  
 
2013-10-27
Anxhela Noti
Së shpejti një bashkëpunim surprizë i Anxhela Notit me një artist shqiptar.  
 
2013-10-27
Manjola Nallbani
Këngët më të mira, por edhe krijime të reja të Manjola Nallbanit, shumë shpejt në një album.  
 
2013-10-21
Ardi GB
Ardi GB, studenti i filozofisë i pasionuar pas hip-hopit.  
 
2013-10-21
Xhesika Polo
Xhesika Polo, tashmë edhe aktore në një serial televiziv.  
 
2013-10-21
Elsa Fazlija
Elsa Fazlija, pas lëvrimit të muzikës folklorike synon muzikën e lehtë.  
 
2013-10-21
Gjergj Leka
Gjergj Leka, pjesë e një projekti italo-shqiptar për familjet e huaja qe jetojne në Tiranë.  
 
2013-10-21
Olta Boka
Kengetaren Olta Boka, fundjava e gjen gjithmonë live “Te Stela”.  
 
2013-10-13
Blerina Braka
Blerina Braka, mes muzikës operistike dhe asaj të lehtë. 
 
2013-10-13
Classic Boys
Classic Boys, emocione të reja në spektaklin “Music Klan”. 
 
2013-10-13
Jonida Maliqi
Jonida Maliqi përgatitet për një surprizë televizive. Presim të zbulojmë më shumë. 
 
2013-10-13
Bojken Lako
Bojken Lako i është kthyer muzikës live në club-e, me grupin e tij “Bojken Band”. 
 
2013-10-13
Rudina Delia
Rudina synon që në një të ardhme të afërt të jetë krijuesja e këngëve të saj.  
 
2013-10-06
Entela Zhula
Entela, tashmë e impenjuar seriozisht me muzikën live në lokalet e natës. 
 
2013-10-06
Mihrije Braha
Mihrija, pas performancës tek “E diela shqiptare”, drejt Prishtinës në koncert.  
 
2013-10-06
Ronela Hajati
Ronela, përgatitet për klipin e ri në një duet surprizë. 
 
2013-10-06
Ksal
Për “Ksal” duket se ky do të jetë viti i festivaleve. Të tjera projekte pas “Kënga Magjike”. 
 
2013-10-06
Vlashent Sata
Vlashenti, pedagogu i pianos që vjen tek “Kënga Magjike” nga Parisi. 
 
2013-10-01
Rovena Dilo
Rovena Dilo, pas festivalit, një videoklip për këngën “Ne do puthemi”.  
 
2013-10-01
Drilon Shala
Driloni, ekonomisti që dashurinë e parë dhe të vetme ka muzikën.  
 
2013-10-01
Egzona
Egzona, cover me këngët e vjetra shqiptare.  
 
2013-10-01
Erik Lloshi
Erik Lloshi përgatitet për albumin e tij të parë.  
 
2013-10-01
Elia
Pas festivalit “Kënga Magjike”, Elia përgatitet për xhirimet e nje videoklipi.  
 
2013-10-01
Lind Islami
Të gjithë ata që e shohin në skenë duke kënduar, duhet të dinë që profesioni i Lind Islamit, shumë shpejt do të jetë arkitektura.  
 
2013-10-01
Xhejsi Jorgaqi & Çartani
Xhejsi Jorgaqi dhe Çartani, një miqësi familjare që solli bashkëpunimin.  
 
2013-10-01
Besiana Mehmedi & Shkodran Tolaj
Besiana dhe Shkodrani humbasin muajin e mjaltit, për të qenë tek “Kënga Magjike”.  
 
2013-10-01
Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi
Egzoni dhe Hekurani janë jo vetëm bashkëpunëtorë në muzikë, por edhe miq të mirë. 
 
2013-09-15
Sheila Haxhiraj
Pas suksesit te "Superfiksim", fiksohet tek "Kenga Magjike". 
 
2013-09-15
Devis Xherahu
Devis Xherahu feston ditelindjen tek E Diela Shqiptare. 
 
2013-09-15
Keler Sufja
Keler do te kontribuoje me ndertimin e nje shkolle ne Lezhe per bamiresi. 
 
2013-09-15
Angelo
Se shpejti albumi im i pare ne bashkepunim me Big Basta. 
 
2013-09-15
Adelina Thaqi
Kujtimi im me i bukur, nje duet me te madhin Jose Carreras.  
 
 
 
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
Njoftime
7 Qershor 2013
Rregulla te pjesemarrjes ne Festivalin Kenga Magjike 2013
 
Shiko te gjitha njoftimet nga Festivali
 
  Galeria
     
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS